Čistá instalace Windows 10 a zadání klíče Product Key z Windows 7 nebo 8.1

Máte na počítači aktivované Windows 7 (8.1) nebo máte jen Product Key z Windows 7 (8.1) a potřebujete udělat čistou instalaci Windows 10.

Nezapomeňte, že na Windows 10 můžete ZDARMA přejít POUZE do 29.7.2016, kdy nabídka bezplatného přechodu končí.

Možná jste už zkusili čistou instalaci Windows 10, ale po zadání Product Key se objeví hlášení, že je neplatný. Od vydání první instalace Windows 10 v srpnu 2015 i na začátku roku 2016 je hlášení o neplatnosti Product Key pořád stejné. Třeba se to změní, až Microsoft vydá novější verzi instalace. Do té doby lze postupovat takto:

  1. Pokud na počítači máte nainstalovaný Windows 7 (8.1), pokračujte bodem 3.
  2. Jestliže jste už Windows 7 (8.1.) smazali, nainstalujte opět Windows 7 (8.1). Jakmile proběhne instalace, projděte první kroky po instalaci až po aktivaci.
  3. Na instalačním médiu Windows 10 najděte soubor Sources\gatherosstate.exe a zkopírujte ho do počítače na pevný disk. Spusťte program gatherosstate.exe z pevného disku. Program během několika sekund vygeneruje do stejné složky soubor GenuineTicket.xml, ve kterém je uložena informace o hardware vašeho počítače, se kterým byla provedena aktivace.
  4. Vygenerovaný soubor GenuineTicket.xml si uložte například na USB flash disk nebo na jiný přenosný disk mimo počítač.
  5. Nyní proveďte čistou instalaci Windows 10. Nezapomeňte správně zvolit verzi HOME nebo PRO podle toho, k jaké verzi Windows máte Product Key.
  6. Po instalaci vložte soubor GenuineTicket.xml sem: C:\ProgramData\Microsoft\Windows\ClipSVC\GenuineTicket\GenuineTicket.xml a restartujte počítač.
  7. Za několik (desítek) minut klikněte pravým tlačítkem myši na Tento počítač a vyberte volbu Vlastnosti. Ve spodní části okna by měla být věta: Systém Windows je aktivován.